Pazartesi, Eylül 28

The Hangover (2009)
İçki içip, bir gece önceyi hatırlamamak belki de alkol kullanan herkesin başına gelmiştir. Eve nasıl geri döndüğünü hatırlamazsın mesela..Bir sürü detay. Arkadaşların hele bir de "sen neler yaptın hatırlıyor musun?" dediğinde..Bittiniz o an işte.. Kaçarak uzaklaşmak ya da gerçeklerle yüzleşmek gibi iki yol var.


Hangover bir komedi filmi. Damat ve en iyi 3 arkadaşı bekarlığa veda partisi için Las Vegas'a gidiyorlar..İçlerinden gelin'in kardeşi ayrı bir alem. Bolca salaklık barındıran aykırı bir tip .Sabah kalktıklarında Vegas'ta kaldıkları otel odasında bir sürü acayiplik var. Mesela; banyoda devasa bir kaplan. Dişçi olanın sağlam bir dişi yok ağzında. Damat kayıp.

Film boyunca dün gece ne olduğunu anlamaya çalışırlarken, bir yandan da damadı bulup düğüne yetişme telaşı içindeler. Komik - absürd bir film diyebiliriz.
Sıkça ertesi gün ne oldu sorusunu soruyorsanız kendinize, izlemenizde fayda var..Beterin de beteri varmış diyip rahatlamak için:)
Yazan:minormax

1 yorum:

  1. Filmi dün gece izleyebildim nihayet. İzlemesi hoş ve kolay, konusuyla ilgi çekici bir film. Farklı karakterli 4 tip ve bunların karakter özellikleri başlı başına komikti zaten ;) Film müzikleri de çok hoşuma gitti. Yine her telden ve filmle uyuşan müzik seçimleri yapılmış bence. LasVegas'ta film boyunca geçen tek kumar sahnesinde Rain Man filminin soundtrack i Iko Iko ve finaldeki düğün sahnesinde Fifty Cent'in cover edilmiş Candy Shop parçaları favorim :)
    Filmin sonunda, alkollu gecen gecelerin sabahında hafızadan silinen anların slide show u beni ürpertti resmen. Başına geldiğini düşünsenize :)

    YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails